OUPiS Facebook
OUPiS Google Plus
Ośrodek Usług Pedagoficznyhc i Socjalnych - Łódź

Ośrodek Usług Pedagogicznych
i Socjalnych ZNP Filia w Łodzi
90-434 Łódź, ul. Piotrkowska 137/139
tel.: 42 636 21 18, fax: 42 637 72 52, e-mail: lodz@oupis.pl

wyszukiwarka:
Oferta szkoleńRok szkolny 2020/2021

Konferencje

Ośrodek Usług Pedagogicznych i Socjalnych ZNP Filia w Łodzi bierze udział i współorganizuje konferencje dotyczące oświaty oraz tematów pokrewnych. Dyskusja w szerokim gronie ekspertów z różnych dziedzin nauki i biznesu stanowi ważny element naszej działalności. Chcemy także w ten sposób włączyć się w poprawę jakości edukacji w regionie łódzkim.

Konferencje i debaty, na których byliśmy:

10-11 marca 2017 r. Konferencja wychowania fizycznego dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej:" I Ty możesz zostać Super Wuefistą"

Pierwszego dnia konferencji uczestnicy wysłuchali prelekcji dotyczących podstaw efektywnego wychowania fizycznego w okresie wczesnoszkolnym, poznali nowoczesne oblicze wychowania fizycznego oraz dobre praktyki w nauczaniu wychowania fizycznego.

W drugim dniu odbyły się warsztaty pt.: "Gry i zabawy na lekcjach wychowania fizycznego w klasach I-III". Ćwiczenia praktyczne odbyły się w hali sportowej Szkoły Podstawowej ZNP i obejmowały gry i zabawy z piłką siatkową, piłką koszykową, w tenisie stołowym oraz elementy gimnastyki korekcyjnej.

Po zajęciach uczestnicy mieli możliwość obejrzenia w łódzkiej Atlas Arenie meczów Orlen Ligi Siatkarek: ŁKS - KSZO Ostrowiec Św. oraz Grot Budowlani Łódź - Chemik Police.

7-8 października 2016 r. I Ogólnopolski Zjazd Bibliotekarzy Szkolnych - Łódź 2016

Pierwszego dnia uczestnicy wysłuchali prelekcji dotyczących form promocji czytelnictwa przez łódzkie instytucje i organizacje pozarządowe, nowoczesnego oblicza biblioteki oraz dobrych praktyk związanych  z twórczą i innowacyjną działalnością bibliotek.
W drugim dniu odbyły się warsztaty w zakresie m.in. wykorzystania kart kreatywnych i gier fabularnych do twórczego pisania i opowiadania, zastosowania technik artystycznych w bibliotece, zabaw fabularnych z wykorzystaniem sztuki składania papieru oraz tworzenia textile booków.

21 maja 2016 r. Targi Pracy w Ptak Outlet w Rzgowie

W targach zorganizowanych przez Urząd Pracy Łódź-Wschód udział wzięli m.in. powiatowe urzędy pracy, pracodawcy, firmy szkoleniowe oraz uczelnie wyższe z terenu województwa łódzkiego. Na odwiedzających czekało kilkadziesiąt ofert pracy i szkoleń. W trakcie targów dla uczestników zorganizowano szkolenie „Profesjonalny sprzedawca”, na którym przedstawiono różne techniki sprzedażowe.

26.04.2016 r. Targi Pracy i Edukacji oraz konferencja „Zaplanuj swoją karierę”

W trakcie targów swoje oferty przedstawiały Powiatowe Urzędy Pracy, Ochotnicze Hufce Pracy, firmy szkoleniowe oraz pracodawcy.
Podczas spotkania odbyły się warsztaty dla dyrektorów, nauczycieli oraz doradców zawodowych szkół i placówek oświatowych z zakresu metod planowania kariery i kształtowania podstaw przedsiębiorczości.

7.04.2016 r. IV Ogólnopolska Konferencja „Osoby z niepełnosprawnościami – droga do samodzielności”

Celem konferencji było określenie sytuacji szkół i placówek realizujących przygotowanie zawodowe uczniów z różnymi niepełnosprawnościami w systemie polskiej edukacji, w tym z niepełnosprawnościami sprzężonymi, autyzmem i zespołem Aspergera, prezentacja aktualnego stanu prawnego w zakresie wspierania usamodzielnienia społecznego tej grupy osób oraz określenie niezbędnych kierunków zmian w zakresie edukacji, pomocy społecznej i zatrudnienia.

24.09.2015 r. Konferencja „Nowoczesna szkoła – podnoszenie i eksponowanie jakości pracy”

Celem konferencji była prezentacja rozwiązań, jakie należy wprowadzić w obszarze podnoszenia jakości pracy szkół i placówek oświatowych. Podczas konferencji zostały przedstawione m.in. sposoby promocji szkoły, wyzwania nowoczesnej szkoły w świetle wymagań stawianych przez państwo, współczesne wyzwania szkolnego doradztwa kariery, rola dyrektora w podnoszeniu jakości pracy oraz przykłady dobrych praktyk i uzyskane osiągnięcia szkół z województwa łódzkiego.

19.03.2015 r. III Ogólnopolska Konferencja „Rok szkoły zawodowców – kształcenie zawodowe uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w świetle przemian i oczekiwań rynku pracy”

Tematyka konferencji obejmowała organizacje i zmiany kształcenia zawodowego specjalnego w zreformowanej formule kształcenia zawodowego i ustawicznego. W konferencji uczestniczyli m.in. przedstawiciele organów władz państwowych, organów prowadzących placówki oświatowe, instytucji włączających absolwentów w funkcjonowanie na otwartym i wspomaganym rynku pracy oraz środowiska organizującego kształcenie zawodowe. 

26-27.05.2014 r. Forum Naukowe „Kultura cyfrowa: nowe umiejętności i nowe wyzwania”

Podczas dwudniowego Forum uczestnicy mieli okazję zapoznać się z tematyką procesu cyfryzacji i unowocześniania procesu kształcenia. Na spotkaniu zostały zaprezentowane m.in. współczesne metody komunikacji i edukacji, kompetencje multimedialne oraz zmiany zachodzące w przestrzeni komunikacji kulturowej i nowych mediów.

22.05.2014 r. Spotkanie inaugurujące współpracę między Wydziałem Studiów Międzynarodowych i Politologicznych UŁ a Ośrodkiem Usług Pedagogicznych i Socjalnych ZNP Filia w Łodzi

Na spotkaniu poruszano tematy dotyczące współczesnych wyzwań, jakie stoją przed nauczycielami oraz wykładowcami akademickimi, a także możliwości stworzenia wspólnych inicjatyw dydaktycznych i doradczych.

15.05.2014 r. Wojewódzka Konferencja Zdrowia i Urody – „Profesjonalizm i bezpieczeństwo w zawodach medycznych i paramedycznych”

Tematyka konferencji nawiązywała do zagadnień bezpieczeństwa zarówno pacjenta (klienta) jak i usługodawcy w sektorze usług kosmetycznych, stomatologicznych  i rehabilitacyjnych.

2.04.2014 r. II Ogólnopolska Debata „Efektywne kształcenie osób z niepełnosprawnościami szansą na ich sukces zawodowo-społeczny”

Tematyka debaty obejmowała uwarunkowania adaptacji społeczno-zawodowej oraz przygotowanie do samodzielnego życia i aktywności zawodowej osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.
Celem debaty było określenie sytuacji szkół, placówek i uczniów niepełnosprawnych w systemie polskiej edukacji w zreformowanej formule kształcenia zawodowego i ustawicznego.

18.04.2013 r. Debata „Szanse i zagrożenia w edukacji uczniów z niepełnosprawnościami”

W trakcie debaty poruszono zagadnienia dotyczące: sytuacji uczniów niepełnosprawnych w systemie edukacji polskiej, kształcenia uczniów z niepełnosprawnościami w odniesieniu do Konwencji o prawach osób niepełnosprawnych, integracji społeczno-zawodowej, jako efektu edukacji uczniów niepełnosprawnych.

8.04.2013 r. Konferencja „Dziecko w edukacji elementarnej”

Podczas spotkania zaprezentowano korzyści wynikające z przeprowadzanej przez resort reformy dotyczącej obniżenia wieku obowiązku szkolnego. Dyrektorom szkół i nauczycielom biorącym udział w konferencji przedstawiono liczne przykłady dobrych praktyk, jak przygotować pedagogów i placówki na przyjęcie sześciolatków.

25.09.2012 r. Konferencja „Perspektywy zawodowe nauczycieli wobec zmian na rynku pracy”

W trakcie konferencji przedstawiono m.in. możliwości wsparcia udzielanego przez Związek Nauczycielstwa Polskiego pracownikom oświaty, którzy utracili pracę, bądź są zagrożeni jej utratą. 

Kalendarz wydarzeń

 Poprzedni LISTOPAD 2024 Następny 
PnWtŚrCzwPtSoNd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera

zapisz wypisz

Zgadzam się na zasady prywatności serwisu
Partnerzy